Při spolupráci fungujeme jako jeden tým a nahrazujeme interního kodéra.
- 12 let týmové spolupráce
- 400+ komponent udržujeme
- 3 redesigny
Detail případovky
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu
50 komponent vyvinutých na míru
∞ možností jak mohou jednotlivé stránky vypadat
3 týdny od zadání a klient mohl plnit první stránky
2 měsíce vývoje celého webu
Domov sv. Josefa spadá pod středisko Oblastní charity Červený Kostelec a pečuje o pacienty s roztroušenou sklerózou – onemocněním, které postupně napadá celé tělo a vyřazuje z provozu jednu funkci po druhé. Jde o nevyléčitelné onemocnění, ale kvalitní odborná péče a pravidelné cvičení s terapeutem dokáže u pacientů zmírnit projevy nemoci, zpomalit její průběh a výrazně pozvednout kvalitu života. Domov sv. Josefa nabízí komplexní péči — kromě fyzioterapie poskytuje pacientům duchovní podporu, psychologickou pomoc, nebo také péči logopeda.
S lidmi z Domova sv. Josefa jsme se seznámili díky práci pro Asociaci společenské odpovědnosti Externí odkaz , se kterou léta spolupracujeme (a jejíž web je mimochodem také z naší dílny). Už na prvních schůzkách jsme zjistili, že klient má o webové prezentaci přesnou představu. Měli hotový grafický návrh a navrhnuté wireframy.
„Původně jsme se na SUPERKODERS obrátili s tím, že jsme od nich chtěli nakódovat pár stránek, jedna z nich byla samoobslužná poradna. Ale když jsme pak nad tím začali společně debatovat, přišlo nám, že ty stránky od SUPERKODERS nejspíš budou z webu trochu trčet. Nakonec jsme se dohodli, že nám SUPERKODERS postaví celý web.”
Jan Staněk,
vedoucí fundraisingu a komunikace v Domově
Pro Domov sv. Josefa jsme vyvinuli celkem 50 unikátních komponent, které vycházejí z grafického návrhu klienta. Co si představit pod jednotlivými komponentami? Designové bloky sloužící k prezentaci různého typu obsahu (blok s obrázkem a textem, zvýrazněný text, kontakt, přihlášení do newsletteru, různé rozcestníky či vyjádření klientů apod).
„Areál Domova je v mnoha ohledech výjimečný, stejně jako péče, kterou tady poskytujeme. Takže si podle nás zaslouží i výjimečný web. S naším grafikem jsme dali dohromady návrhy a pak jsme hledali vývojáře. Se SUPERKODERS jsme se naprosto trefili. Diskuse s nimi nás dovedly k webovému řešení jako puzzle, což je přesně to, co jsme potřebovali.”
Jan Staněk,
vedoucí fundraisingu a komunikace v Domově
Klientovi jsme dali k dispozici celkem 50 dílků puzzle, ze kterých si skládá jednotlivé stránky webu. Aby do sebe puzzle hezky zapadly, bylo třeba k nim udělat návod – stylesheet. Jenom takový testimonial má čtyři varianty. S fotkou či bez, s výrazným rámečkem nebo s tlačítkem, do kterého můžete přidat link.
Klient si před sestavením stránky může projít všechny komponenty na jednom místě a vybere si z nich ty, které se nejlépe hodí na stránku, kterou vytváří. Poté, co má klient v administraci stránku hotovou, může si před zveřejněním zobrazit její náhled, a případně stránku upravit.
Stavět každou stránku webu zvlášť má svá pro a proti. Na jedné straně toto řešení přináší kreativní svobodu, neomezuje vás žádná šablona, stránka může vypadat přesně tak, jak chcete. Na druhé straně vytvoření stránky klade vyšší nároky na osobu administrátora, který musí být dostatečně kreativní a mít grafické cítění. Slovy Jana Staňka z Domova sv. Josefa: „U každé nové stránky začínám nejprve s tužkou a papírem.”
Abychom tuhle stinnou stránku skládačkového webu projasnili, dali jsme klientovi možnost v administraci duplikovat již vytvořené stránky (které následně může upravovat). To se hodí třeba u blogu – blogové články mají podobnou strukturu a díky duplikaci stránek není potřeba každou stránku blogu pokaždé klikat od začátku.
„U editovatelných komponent jsme řešili taky míru editovatelnosti – kam až jít, aniž by se v tom klient ztratil. V tom jsme hodně dali na zpětnou vazbu od Domova sv. Josefa. S nadsázkou říkáme, že jsme v tomhle případě nechali klienta ‚chodit po stavbě‘ – nechali jsme je zkoušet a připomínkovat první část webu hned zkraje spolupráce. K tomu je potřeba dodat, že tento způsob vývoje webu vyžaduje zkušenějšího klienta. Určitě by to nešlo s někým, kdo žádné předchozí zkušenosti s plněním webů nemá.”
Tomáš Krejčí,
vedoucí vývojář projektu
Web jsme měli hotový za dva měsíce. K tomu jsme už za 3 týdny od zadání klientovi dali první část webu k plnění – blog. V Domově sv. Josefa si tak mohli vyzkoušet, jak se jim se systémem pracuje, mohli začít tvořit první stránky a dávat nám své připomínky.
„Na SUPERKODERS se mi líbí jejich proklientský přístup. Hodně jsme spolu konzultovali administraci webu a bylo vidět, že jim opravdu záleží na tom, aby se nám s ní dobře pracovalo a práce byla efektivní. Řešili jsme třeba knihovnu log dárců, abychom mohli loga do administrace nahrávat jenom jednou. Je super, že SUPERKODERS na naše požadavky reagovali opravdu rychle a nestalo se, že by se nám někde zasekla komunikace.”
Jan Staněk,
vedoucí fundraisingu a komunikace v Domově
Vývojářskou výzvou byly interaktivní komponenty, které jsme pro web vytvořili. Třeba vizuální znázornění toho, jak roztroušená skleróza postupně napadá tělo a jak v Domově sv. Josefa pacientům s jednotlivými projevy nemoci pomáhají.
Mimochodem, tuto komponentu jsme museli výrazně zjednodušit pro optimální zobrazení na telefonu:
Samostatnou komponentou je interaktivní model financování, který se proměňuje podle toho, zda se návštěvník webu chce podívat na aktuální stav, ideální stav, případně jak by se bez dárců okleštila péče, kterou Domov poskytuje.
Vývoj probíhal hladce, výraznější zaškobrtnutí přišlo až ke konci, kdy klient zjistil, že mu grafik navrhl web příliš velký. Těsně před spuštěním jsme proto museli celý web zmenšit na 80 % původní velikosti.
Řešení, jaké jsme zvolili pro Domov sv. Josefa, dovoluje administrátorovi webu být „nezřízeně” kreativní a naklikat si stránky přesně podle svých představ. Je ale potřeba dodat, že takové řešení klade nemalé nároky na klienta.
Web jako puzzle se hodí v těchto případech:
„Plnění webu, který si do takové míry skládáte sami, vyžaduje určitou uživatelskou pokročilost. Minimálně proto, abyste věděli, do čeho jdete. My jsme věděli, že buď dostaneme blbuvzdorné šablonové řešení, které nám ale neumožní mít takový web, jaký chceme. Nebo si dovolíme větší volnost v rozložení stránek, které ale bude vykoupená o něco vyšší náročností na administraci. Vybrali jsme si to druhé a funguje to skvěle. V týmu jsme si na začátku stanovili pravidla, jak budeme stránky stavět a těch se držíme. Vlastně už nám to připadá blbuvzdorné i tak. V tom jde kredit za SUPERKODERS – vymysleli poměrně složitý web tak, aby se dal spravovat úplně jednoduše.”
Jan Staněk,
vedoucí fundraisingu a komunikace v Domově
S Domovem sv. Josefa chystáme do budoucna navazující projekt – fundraisingový e‑shop, přes který mohou dárci přispět vybranou částkou na konkrétní pomoc. Spolupráce s Domovem nás moc baví, mimo jiné i kvůli charitativnímu přesahu. Jsme rádi, že jsme mohli přispět k tomu, aby se lidem s roztroušenou sklerózou a jejich blízkým žilo lépe.
Co říká klient?
„Možnost spolupracovat se Superkodéry je pro nás opravdová čest a moc mě těší, že i je spolupráce baví. To, že to pomáhá dobré věci, je taková „třešnička na dortu”
Jan Staněk,
vedoucí fundraisingu a komunikace v Domově
Domov sv. Josefa ve Dvoře Králové je střediskem Oblastní charity Červený Kostelec. Už přes 20 let poskytuje komplexní péči pro nemocné roztroušenou sklerózou. Stovka specialistů a zdravotníků tu každý den pomáhá těžce nemocným, ale i těm kteří o ně pečují, žít lehčí a kvalitnější život. Kombinuje pobytové služby s rehabilitacemi a pomoc nemocným přímo u nich doma.
Vyvineme pro vás e‑shop, web či aplikaci, nebo se jen nezávazně potkáme a pobavíme o možnostech spolupráce. V každém případě se nám ozvěte.
Tomáš Hejč | CEO +420 603 273 833 tomas.hejc@superkoders.com
Při spolupráci fungujeme jako jeden tým a nahrazujeme interního kodéra.
Detail případovky
E-shop na míru se spoustou vychytaných funkcí, které byznysu umožnuje růst.
Detail případovky
Jak jsme kódovali „české Spotify“ pro Můj Rozhlas – webový audioportál.
Detail případovky